Regeneracja turbosprężarki - dlaczego warto?

Data publikacji: 
2023-03-28
Autor: 
Szymon

Dlaczego właściciele pojazdów chętnie regenerują turbosprężarki?

Turbosprężarka jest kluczowym elementem silnika spalinowego, który zwiększa jego moc i wydajność poprzez dostarczanie większej ilości powietrza do układu spalania. Jednakże, jak każde urządzenie, turbosprężarka może ulec awarii i przestać działać prawidłowo, co może prowadzić do pogorszenia wydajności silnika, a w skrajnych przypadkach nawet do jego uszkodzenia. W takich sytuacjach warto rozważyć regenerację turbosprężarki. W tym artykule przedstawimy dlaczego warto regenerować turbosprężarki oraz jakie niesie to korzyści dla klientów firmy regenerującej turbosprężarki.

Jak poznać, że turbosprężarka jest uszkodzona?

Oto kilka sygnałów na które należy zwrócić uwagę:

  • Spadek mocy silnika - zauważalny spadek mocy i brak dynamicznego przyspieszenia
  • Zwiększone zużycie paliwa - silnik pracuje pod większym obciążeniem, w związku z tym potrzebuje więcej paliwa do wykonania pracy.
  • Niepokojące dźwięki - wszelkiego rodzaju dziwne dźwięki jak piszczenie, są znakiem, że czas przyjrzeć się turbosprężarce.
  • Wibracje - uszkodzenie wału lub innych elementów może prowadzić do drgań pojazdu
  • Biały lub niebieski dym z układu wydechowego - wycieki oraz uszkodzenia uszczelek prowadzą do spalania oleju

Kupić nową turbosprężarkę czy naprawić zużytą?

Regeneracja turbosprężarki jest zazwyczaj tańsza niż zakup nowej. Nowe turbosprężarki są bardzo drogie i w większości przypadków kosztują więcej niż regeneracja. Dlatego, jeśli turbosprężarka ulegnie awarii, warto zastanowić się nad regeneracją, co pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dzięki współczesnej technologii naprawy, dostajemy produkt o jakości równej elementowi sprzed naprawy. Ponadto regeneracja turbosprężarki może zwiększyć wydajność silnika. Regeneracja pozwala na usunięcie zużytych lub uszkodzonych elementów turbosprężarki i zastąpienie ich nowymi, co poprawia jej wydajność. W efekcie, silnik z regenerowaną turbosprężarką może osiągnąć większą moc i lepsze osiągi, co przekłada się na lepszą jazdę. Ponadto sam proces regeneracji daje całkiem nowe możliwości, można dostosować turbosprężarkę do specyfiki pojazdu i jego zastosowania, co pozwoli na osiągnięcie najlepszych wyników. Nie bez znaczenia pozostaje również element związany z dbałością o środowisko. Po prostu nie generujemy kolejnych niepotrzebnych odpadów, a naprawiony sprzęt dziala doskonale.